بازدید گردشگران 22 کشور از روستای ابیانه

روستای تاریخی ابیانه

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان نطنز گفت: در 9 ماهه امسال گردشگران خارجی بیش از 22 کشور جهان از روستای تاریخی و زیبای ابیانه نطنز بازدید کردند.

 حسین یزدانمهر ، اظهار کرد: در 9 ماهه امسال، اتباع بیش از 22 کشور جهان از روستای زیبا و تاریخی ابیانه نطنز بازدید کردند.

وی افزود: بیشترین گردشگران خارجی که از روستای زیبای ابیانه بازدید کرده اند از کشورهای فرانسه و آلمان بوده اند که علاوه بر اتباع کشورهای یاد شده، اتباع کشورهای اسلواکی، جمهوری چک، چین، اسپانیا، بلژیک، نروژ، روسیه، مراکش، مجارستان، ایتالیا، استرالیا، سوئیس، پرتغال، نیوزیلند، لهستان، تایلند، هلند، و کانادا نیز به این روستا سفر کرده اند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی نطنز گفت: بیشترین آمار بازدید گردشگران خارجی از ابیانه در ۹ ماهه سال جاری به مهرماه تعلق دارد، که تعداد ۷۴۷۷ گردشگر از این روستای تاریخی بازدید کردند.

وی تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه تعداد ۳۵ هزار و ۱۵۲ گردشگر خارجی از ملیت‌های مختلف از روستای تاریخی ابیانه بازدید کردند که این میزان گردشگر با کل سال گذشته برابری می کند.

یزدانمهر خاطرنشان کرد: روستای ابیانه از توابع شهرستان نطنز، در فاصله حدود 40 کیلومتری این شهرستان واقع شده است که رنگ سرخ این روستا و لباس های زیبای محلی اهالی و آثار تاریخی مانند مسجد جامع، آتشکده و غیره از آثار تاریخی این روستای منحصر به فرد است. خبرنگار ایسنا /

اضافه کردن نظر

قوانین ارسال نظر :
:: نظرات ارسالی جهت انتشار میبایست به زبان فارسی نوشته شده باشند.
:: از بکار بردن الفاظ نامناسب و یا توهین به شخص یا گروه خاص و پرداختن به موضوعات خارج از چارچوب سایت بپرهیزید.
:: جهت پاسخ به نظرات دیگران می توان از گزینه پاسخ در انتهای هر نظر استفاده نمود.
:: جهت ارسال عکس در نظرات خود میتوانید نشانی اینترنتی تصاویر خود را در قسمت "عکس" ارسال نمایید.
توضیح : تصاویر خود را با رزولیشن 640*480 در سایت www.picofile.com در قسمت "ارسال فایل" بارگذاری نمایید و در قسمت نظرات پایگاه با کلیک بر روی آیکون "عکس" لینک اینترنتی ارائه شده در قسمت قبل را وارد نمایید .

کد امنیتی
تازه سازی

عضویت در سامانه

با عضویت خود به خانواده "ابیانه من" بپیوندید.

.: پايگاه اطلاع رساني ابيانه :. پست الکترونیک : info@myabyaneh.ir سامانه پیامکی : 30007004000700
© کلیه حقوق این سایت متعلق به پايگاه اطلاع رساني ابيانه بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است